Chcesz zbudować dom szkieletowy? Cena w 2024 roku z pewnością cię interesuje. Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jaki jest koszt budowy domu w technologii szkieletowej.
Na koszt budowy domu składa się wiele czynników. W dużym uproszczeniu zależny jest od ceny materiałów budowlanych i robocizny, a one dość często się zmieniają. Zatem ile kosztuje dom szkieletowy? Cena w 2024 r. zależy oczywiście od powierzchni budynku i wszelkich udogodnień. Jeżeli chcesz poznać konkretne kwoty, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik, bo przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych dla inwestorów informacji.
Dom szkieletowy – cena 2024
Koszt budowy domu szkieletowego to coś, czym interesuje się wielu potencjalnych inwestorów. Większość z nich chce bowiem sprawdzić, jak finansowo prezentuje się budowa domu w porównaniu do zakupu mieszkania. Często właśnie pierwszy typ inwestycji wypada całkiem podobnie względem nabycia dużego mieszkania, a jednak decydując się na dom, zyskujemy też ogród i znacznie większą prywatność.
Co składa się na koszt budowy domu szkieletowego?
Budowa domu szkieletowego, jak również murowanego może być doprowadzona do kilku etapów:
- SSO – Domy szkieletowe w stanie surowym otwartym posiadają odpowiednio zaizolowany fundament, ściany zewnętrzne i działowe, poszczególne kondygnacje oraz dach (często jeszcze bez pokrycia). Brakuje w nich stolarki okiennej i drzwiowej, zatem jest to budynek przygotowany pod montaż okien i drzwi, a później również instalacji itd.
- SSZ – Domy szkieletowe w stanie surowym zamkniętym to już budynki bez „otworów”, ponieważ znajdują się w nich okna, drzwi i wykończony dach. Są już przygotowane na to, aby rozpocząć prace nad instalacjami.
- Dom w stanie deweloperskim – w budynku w tym stanie można już planować wykończenie wnętrza. Taki dom posiada niezbędne instalacje, parapety i częściowo wykończoną podłogę i ściany działowe. W budynku w stanie deweloperskim, co prawda nie można jeszcze mieszkać, ale zdecydowanie przypomina on już nasz przyszły dom.
Ile kosztuje budowa domu szkieletowego?
Już za chwilę poznasz koszt budowy domu szkieletowego. Jednak nie bez przyczyny wspomnieliśmy o etapach budowy, ponieważ cena, którą zaraz przedstawimy, obejmuje budowę domu w technologii szkieletowej w stanie deweloperskim. Składa się na nią:
- wykonanie ścian konstrukcyjnych, działowych i stropów wraz z izolacją;
- wykonanie kominów wentylacyjnych i odpowietrzników;
- budowa więźby dachowej wraz z pokryciem dachu, dociepleniem i montażem rynien;
- montaż stolarki okiennej i drzwiowej;
- wykończenie elewacji i wykonanie parapetów;
- wykonanie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i ogrzewania podłogowego z wylewką.
Dom szkieletowy – cena za m2
Cena domu szkieletowego w stanie deweloperskim opisanego powyżej to około 2500 – 4500 zł za metr kwadratowy. Możesz się zastanawiać, z czego wynika rozbieżność w powyższej cenie. Otóż przede wszystkim zależy ona od tego, jaki jest stopień skomplikowania bryły, którą wybraliśmy. Nie bez znaczenia jest też oczywiście wielkość powierzchni mieszkalnej, rodzaj fundamentu i liczba kondygnacji. Skąd zatem dowiedzieć się, ile będziemy musieli przeznaczyć na budowę domu szkieletowego? Bardzo prosto, wystarczy, że wyślesz do nas swój projekt domu, a już w przeciągu kilku dni otrzymasz darmową, szczegółową wycenę.
Budowa domu – etapy
To ty decydujesz, na jakim etapie chcesz zakończyć budowę swojego domu. Wielu inwestorów decyduje się właśnie wstrzymać pracę na konkretnym etapie, zwykle w celu uzbierania pozostałej kwoty, jeżeli finansują inwestycję za gotówkę. Jest to częste w przypadku technologii murowanej, która zwykle okazuje się nieco bardziej kosztowna od metody szkieletowej, ale umożliwia przerwanie prac budowlanych nawet na kilka lat. Pamiętać należy, że decydując się na wstrzymanie budowy, należy dokładnie zabezpieczyć to, co już zostało wykonane. Dotyczy to zarówno zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi, jak i przed kradzieżą.
Technologia szkieletowa
Dla przypomnienia jeszcze kilka słów o budowie domu szkieletowego. Otóż ta technologia świetnie sprawdza się dla inwestorów, którzy pragną szybko wprowadzić się do swojego wymarzonego gniazdka. Budowa domów szkieletowych trwa zwykle od 4 do 6 miesięcy. Domy o konstrukcji szkieletowej bardzo szybko się nagrzewają, co wraz z odpowiednią izolacją umożliwia doprowadzenie budynku do odpowiedniego stopnia energooszczędności, a zatem zmniejszenia kosztów użytkowania domu. Wbrew nieprawdziwym opiniom, domy szkieletowe charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrze. Więcej na temat technologii szkieletowej dowiesz się z tego artykułu: Domy szkieletowe – dlaczego taka technologia.
Budowa domu – Śląsk
Jeżeli mieszkasz w województwie śląskim, opolskim lub małopolskim i przygotowujesz się do budowy domu, skontaktuj się z nami. Otrzymasz niezobowiązującą poradę w kwestii projektu, technologii budowlanej i kosztów budowy. A jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki dom wybrać, koniecznie sprawdź nasze projekty domów szkieletowych i pobierz darmową, gotową wycenę.
Interesuje cię dom szkieletowy? Cena w 2024 r. po przeczytaniu naszego poradnika prawdopodobnie jest ci już dobrze znana. Wiesz już też, co składa się koszt budowy domu, zatem możesz już z powodzeniem rozpocząć planowanie inwestycji!
Chodzi Ci po głowie budowa domu?
Zbudujesz go z nami!
Chcesz wybudować swój DOM MARZEŃ? Skontaktuj się z nami!
Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!
Zadzwoń lub napisz do nas