DOM SZKIELETOWY – KONSTRUKCJA Z DREWNA KVH

Szkielet drewniany SUPERDOMU oparty jest na drewnie KVH – nowoczesnym materiale konstrukcyjnym o szerokim zastosowaniu. Jest to drewno lite, klejone, czterostronnie strugane i fazowane oraz suszone do 16% wilgotności. Drewno KVH spełnia wszelkie normy i standardy, jego produkcja podlega kontroli certyfikujących instytutów zewnętrznych. KVH zapewnia stabilność konstrukcji i pełną naturalność w budowie, dlatego z wielkim powodzeniem wykorzystywane jest na całym świecie do różnorodnych prac budowlanych. Budując dom szkieletowy jest to bardzo dobry wybór.

Chodzi Ci po głowie budowa domu?
Zbudujesz go z nami!

PIANA POLIURETANOWA PUR

Ściany SUPERDOMU w technologii szkieletowej docieplone są trwałą, ciepłą i oddychającą otwarto komorową pianą poliuretanową PUR. To wysokiej jakości rozwiązanie, rodem z Kanady i USA (domy kanadyjskie), daje możliwość jeszcze większej oszczędności energii. Piana PUR nakładana jest natryskowo pomiędzy słupki konstrukcji szkieletowej, co sprawia, że całkowicie eliminujemy ryzyko powstawania pustych przestrzeni i mostków termicznych. Piana otwarto komorowa w przeciwieństwie do tradycyjnej, pracuje i amortyzuje każde, nawet mikroskopijne ruchy ścian budynku.

Ściany domu szkieletowego z zewnątrz, nie wymagają dodatkowego docieplenia z uwagi na bardzo dużą izolację cieplną piany PUR w wewnętrznej warstwie ściany. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie dużych, kosztownych nakładów roboczych, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą Państwo przeznaczyć na wykończenie domu.

Porównując docieplenie pianą PUR do docieplenia wełną mineralną w domach szkieletowych, można zauważyć spore plusy na korzyść tej pierwszej. Piana PUR jest materiałem bezpiecznym dla naszego zdrowia i otoczenia. Piana nie pyli się i nie emituje szkodliwych substancji. W przeciwieństwie do wełny mineralnej piana PUR nie jest również miejscem atrakcyjnym dla gryzoni i insektów. Ważnymi właściwościami są również: jej wyjątkowa trwałość, odporność na odkształcanie oraz mniejsze obciążenie konstrukcji szkieletowej budynku, niż w przypadku wełny mineralnej.

Izolacja pianą PUR pozwala nam przede wszystkim zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu szkieletowego, co podczas użytkowania budynku okazuje się bardzo opłacalną inwestycją.

PŁYTY FERMACELL

Płyta FERMACELL to sprawdzoną jakość dzięki wyjątkowej, kompleksowej koncepcji, która rozpoczyna się już w procesie produkcji. Płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL są złożone z gipsu i włókien celulozy, uzyskiwanych w procesie recyklingu.

Na liniach produkcyjnych, sterowanych komputerowo, po dodaniu wody, lecz bez innych materiałów spajających powstaje pod wpływem wysokiego ciśnienia homogeniczna mieszanka tych dwóch naturalnych składników w formie twardych płyt, które są następnie suszone i przycinane do odpowiednich formatów. Jest to innowacyjny i ekologiczny sposób produkcji, poddawany ciągłej dokładnej kontroli jakości. 

GWARANCJE NA MATERIAŁY i TECHNOLOGIA

Aby pobrać gwarancje na poszczególne materiały kliknij przycisk.