szkielet domu

Domy szkieletowe

Decyzja o budowie domu stawia nas przed wieloma trudnymi wyborami. Szukanie działki bywa kłopotliwe, ale warto poświęcić swój czas i znaleźć wymarzone miejsce na ziemi. Na kolejnym etapie, analizując potrzeby naszej rodziny, wybieramy projekt domu. Teraz już możemy przejść do wyboru technologii budowy domu. Podstawowe podziały technologii budowy domu to: tradycyjne murowane, prefabrykowane (np. domy z keramzytu) oraz domy w konstrukcji szkieletowej (określane również jako domy kanadyjskie, domy szkieletowe). Zacznijmy od tego, że każda z wymienionych technologii jest dobra do budowy domu, jeśli dom budowany jest zgodnie ze sztuką. Domy z zewnątrz mogą wyglądać tak samo, dlatego analizując oferty, lepiej skupić się na innych aspektach. Dostępne na rynku oferty mogą wprowadzić mętlik w głowie, ale można znaleźć rozwiązanie spełniające nasze oczekiwania.

domy szkieletowe superdom.pl - technologia budowy

Zalety technologii szkieletowej

Z racji tego, że technologia murowana jest powszechnie znana, trzeba rozwiać trochę stereotypów dotyczących domów szkieletowych. Często myśląc o domach drewnianych mamy na myśli domki letniskowe. Całe szczęście, dzięki ciągle powiększającej się ofercie na budowy domów całorocznych szkieletowych, coraz więcej inwestorów bierze pod uwagę budowę domu drewnianego. Domy szkieletowe mają wiele zalet, a przeświadczenie, że konstrukcje drewniane są mniej solidne, jest po prostu błędne. Wystarczy przytoczyć kraje, gdzie buduje się głownie domy szkieletowe, np. kraje skandynawskie czy Stany Zjednoczone.

Wytrzymałość domów szkieletowych

Wytrzymałość w przypadku domów szkieletowych zależy od fachowej budowy i materiałów wykorzystanych w budowie oraz od tego czy dba się o dom. Dzięki prawidłowej eksploatacji i konserwacji, możemy ten czas znacznie wydłużyć. Budując dom szkieletowy z naszą firmą można mieć pewność, że korzystamy z najwyższej jakości materiałów, które pozytywnie wpływają na żywotność domu.

domy szkieletowe z dachem

Domy szkieletowe – jaki ogrzewanie

Domy szkieletowe słyną również z niskich kosztów ogrzewania. Rekomendowane źródła ciepła do niskoenergetycznych domów to pompa ciepła, maty elektryczne lub gaz. Z doświadczenia użytkowników domów szkieletowych, roczny koszt ogrzania domu (razem z grzaniem wody) o metrażu ok. 100 m2 to ok. 1000-1200 zł na rok. Domy szkieletowe charakteryzuje również szybki czas nagrzewania się domu. Wynika to z faktu, że ściany nie pochłaniają energii – nagrzewa się tylko powietrze wewnątrz domu.

W domach budowanych od 2021 roku możemy korzystać tylko z ekologicznych źródeł ciepła, oznacza to rezygnację z paliw stałych. Jednak bogata oferta sposobów ogrzewania pozwoli wybrać idealne rozwiązanie dla każdego.

Projekty domów szkieletowych

Większość gotowych projektów domów szkieletowych przewiduje posadowienie budynku na płycie fundamentowej, co również obniża koszt budowy domu. Jeśli nie ma odpowiednich warunków gruntowych na działce, wykonuje się ławy lub inne rodzaje fundamentów zgodnie z projektem.

Domy w technologii szkieletowej nie stawiają ograniczeń przy wyborze projektu, ponieważ większość z nich możemy zaadaptować do technologii szkieletowej. Nawet przy otwartych przestrzeniach w domu, doświadczony konstruktor zaprojektuje konstrukcję bez słupów, unikając zmiany ustawień pomieszczeń. Koszt wykończenia wnętrz domów drewnianych jest też tańszy niż domów murowanych, jednym z powodów jest niższy koszt wykonania instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych.

Nasza firma nie oferuje puli gotowych projektów. Można skorzystać z usług naszego biura projektowego. Przygotowujemy projekty indywidualne dostosowane do potrzeb inwestorów, warunków zabudowy i do posiadanych środków. Pomożemy również z dokumentacją niezbędną do rozpoczęcia inwestycji.

Chodzi Ci po głowie budowa domu?
Zbudujesz go z nami!

dom szkieletowy po opłytowaniu
Wybór wykonawcy konstrukcji szkieletowej

Domy szkieletowe zyskują coraz większość popularność. Dane pokazują, że 95% budowanych przez nas domów jest w technologii szkieletowej, pomimo wyboru między dwoma ofertami. Korzystanie z usług firmy specjalizującej się w budowie domów z drewna, daje nam pewność budowy domu zgodnie ze sztuką wymaganą przez domy szkieletowe.

Domy szkieletowe w technologii SUPERDOM

Nasze domy szkieletowe budowane są w autorskiej technologii inspirowanej technologią Niemiecką i Austriacką. Wyróżnia nas wykorzystanie drewna KVH (drewno suszone do odpowiedniej wilgotności, przygotowane do użycia w budownictwie), piany PUR (nie zmienia swoich właściwości w czasie, nie osiada jak wełna mineralna) oraz płyty Fermacell (płyta sztywna, odporna na uszkodzenia, wilgoć, ogień, jest dźwiękoszczelna).

Jeśli chcesz zbudować dom, zobacz naszą ofertę, skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia w budowie domów. Wyślij e-mail z linkiem do projektu, w treści warto wpisać również planowaną lokalizację budowy. Ofertę przygotowujemy w dwóch technologiach: murowanej i szkieletowej. Wycena jest darmowa i niezobowiązująca! Nasz e-mail: office@superdom.pl.

Szkielet domu budowanego w technologii szkieletowej drewnianej