stolik biały kwiaty w salonie z pomysłem

Mówi się, że „ilu ludzi, tyle zdań” – każdy z nas ma swoje ulubione kolory, style, dla różnych osób słowo „przytulny” może oznaczać co innego, a „nie ładne co ładne, tylko co się komu podoba”.  Niektórzy uwielbiają otaczać się wieloma rzeczami, inni wręcz przeciwnie. Jedni zdecydują się na jasny salon, innym spodoba się swego rodzaju półmrok. Chcielibyśmy jednak pozostać bezstronni i w serii „Dom z pomysłem”, spojrzeć na inspiracje dotyczące wnętrz z różnych stron. Przychylnym okiem spojrzeć na pomysły nowoczesne, ale również te bardzo odbiegające od ówczesnej mody. Zapraszamy na artykuł rozpoczynający serię „Dom z pomysłem”. W tej części na tapetę weźmiemy bardzo popularny ostatnimi czasy styl skandynawski. Styl charakteryzujący się minimalizmem, prostotą, jasnymi barwami. Elementem obowiązkowym, którego nie sposób pominąć w stylu skandynawskim jest drewno.

Zdjęcia pochodzą z portalu Pinterest

Urządzając salon w stylu skandynawskim warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim nie należy przesadzać z ilością, im mniej zbędnych przedmiotów, tym lepiej. Wybierając kolorystykę, ważne by była ona jasna, tak by pomieszczenie wydawało się przestronne, nawet jeśli w rzeczywistości jest małe – jasne barwy optycznie je powiększą. Wiele osób decydując się na styl skandynawski, stawia na białe ściany, zostawiając pole do popisu dodatkom. W tym przypadku możemy pójść w różne odcienie szarości, ale także w pastele – róż i mięta doskonale dopełnią salon w stylu skandynawskim. Pamiętajmy również o drewnie – jeśli nie na podłodze, to może jako drewniany stół, komoda bądź regał?

Pozostając w temacie dodatków – charakterystycznymi elementami dla wnętrz w stylu skandynawskim są poduszki, koce, narzuty wykonane z miękkich, naturalnych materiałów, które dodają pomieszczeniu ciepła i przytulności. Dobrym dodatkiem do naszego salonu będą również rośliny – tutaj możemy poszaleć z formą i zdecydować się na nowoczesną, designerską donicę bądź ciekawy, oryginalny wazon.

Jeśli chodzi o oświetlenie wnętrz w stylu skandynawskim, warto zwrócić uwagę na to, by do środka wpadała jak największa ilość naturalnego światła. Wiele osób decyduje się na zastąpienie firan roletami, by nie ograniczać dostępu promieni słonecznych.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Zdjęcia pochodzą z portalu Pinterest

Zasady odnoszące się do urządzania wnętrz w stylu skandynawskim znajdują odniesienie zwłaszcza w sypialni – pomieszczeniu, które powinno nas wyciszać, uspokajać, w którym bez problemu możemy się zrelaksować. Tak jak w przypadku salonu – naszą bazę stanowią jasne barwy na ścianach i drewno – na podłodze lub w postaci mebli. Jeśli chodzi o dodatki – tu również decydujemy się na miękkie tkaniny – pościel, poduszki, koce, narzuty.

Chodzi Ci po głowie budowa domu?
Zbudujesz go z nami!

Styl skandynawski – kuchnia

Zdjęcia pochodzą z portalu Pinterest

W kuchni wykonanej w skandynawskim stylu króluje biel, drewno i oryginalne dodatki o interesującej formie. Na ścianach bardzo często zobaczyć możemy płytki imitujące cegłę.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis przypadł Wam do gustu i wynieśliście z niego inspiracje na urządzenie swojego SUPERDOMU.